Teisės katedros dėstytojų vizitas Italijoje pagal Erasmus+ mainų programą

16/10/11

2016 m. rugsėjo 21-26 d. Lietuvos verslo kolegijos LTVK Teisės katedros dėstytojos Rūta Zubrickaitė ir Jolanta Sutulaitė buvo išvykusios į Antrąjį Neapolio universitetą (SUN Seconda Università Degli Studi di Napoli, Caserta, Italija) pagal Erasmus+ dėstymo ir mokymų mainų programas. Dėstytojos pristatė savo mokymo programas, susipažino su Italijos aukštojo mokslo sistema, turėjo galimybę pabendrauti su studentais, dėstytojais. Tarp mokymosi institucijų aptartos bendradarbiavimo, dėstytojų mainų galimybės.

Antrasis Neapolio universitetas (SUN) buvo įkurtas 1991 metais, kadangi pagrindinis Neapolio universitetas, žinomas kaip „Federico II“, buvo perpildytas dėl norinčių studijuoti asmenų skaičiaus. Antrasis Neapolio universitetas pradėjo savarankiškai veikti su devyniolika tūkstančių mokinių ir aštuoniais fakultetais, esančiais penkiose skirtingose teritorinėse srityse Kazertoje ir Neapolyje. Šiuo metu universitete mokosi trisdešimt tūkstančių studentų. Universiteto struktūra turi du biurus: vienas yra Neapolyje ir vienas Valdovų rūmuose Kazertoje. Viešėdamos Kazertoje dėstytojos taip pat turėjo galimybę aplankyti garsiuosius Kazertos rūmus, kurie yra vienas lankomiausių objektų šalyje.

Įsimintini įspūdžiai, nauja patirtis atstovaujant kolegiją užsienio universitete įneša naujų idėjų, patirties, kuri yra perkeliama tobulinant dėstytojų mokymo metodikas, gerinant studijų kokybę, bei suteikia galimybę pristatyti Lietuvos verslo kolegiją bei mūsų šalį tarptautinėje erdvėje.